پرش به محتوا
محمد بدری

بیا تا جهان را به بد نسپریم    به کوشش همه دست نیکی بریم

نباشد همی نیک و بد پایدار    همان به که نیکی بود یادگار

— حکیم ابوالقاسم فردوسی

درود بر شما، من [یعنی، تصویری که سمت راست صفحه می‌بینید] «محمد بدری» هستم.

حیطه‌ی فعالیت حرفه‌ای من «مهندسی نرم‌افزار» است. «مهندسی» فرآیند دیزاین دنیای ساخت بشر است. در واقع، مهندسی کاربرد علوم و ریاضیات برای حل مسئله‌ و برای بهبود دنیای اطراف ماست. ما به عنوان مهندس کنجکاوانه در پی این هستیم که ببینیم اشیاء و چیزهای مختلف چطوری کار می‌کنند، چطوری می‌شه چیزهای مفید جدیدی خلق کرد و همواره تلاش می‌کنیم برای اکتشافات علمی، کاربردهای عملی پیدا کنیم.

من هیچ وقت حوصله‌ام در زندگی سر نمی‌رود، چون همیشه کاری برای انجام دادن پیدا می‌کنم. از استارتاپ، پروژه‌، و مشارکت در یک فعالیت اجتماعی گرفته تا نوشتن، برگزاری کارگاه آموزشی، طراحی و ایده‌پردازی، گفتگو، و …. به نظر من زندگی یعنی راضی نشدن به وضع موجود و کنجکاوی و تلاش پیوسته برای فهمیدن، پرسشگری، مشاهده، همیاری و تأثیرگذاری.

دغدغه‌ی اصلی من در زندگی درک و صورتبندی مسئله‌های مهم اجتماعی و زیست‌محیطی، پیدا کردن راه‌حل و خلق چیزهای جدید است. در واقع، چیزی که بیش از هر چیز به من انرژی برای حرکت و اقدام می‌دهد، این است که بتوانم با استفاده از قدرت بی حد و مرز تخیل و خلاقیت، با به‌کارگیری سازوکارهای مهندسی و دیزاین و در مشارکت با دیگران، راه‌حل‌های جدیدی برای طراحی و خلق یک دنیای بهتر ارائه و اجرا کنم. در این راه، به افراد و سازمان‌های دیگر هم کمک می‌کنم که بتوانند مسیر توسعه‌ی فردی یا کسب‌وکارشان را طراحی یا بازطراحی کنند.

باور دارم که کمک به یکدیگر، فلسفه‌ و جوهره‌ی اصلی زندگی است و می‌توانیم در کنار هم دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم. راز خوشبختی در کمک به دیگران نهفته است. به مبارزات رقابتی اعتقادی ندارم، به نظرم ما با کمک کردن به یکدیگر، پیشرفت می‌کنیم و نه مبارزه کردن و کنار زدن یکدیگر.

این وب‌سایت را برای به‌اشتراک‌گذاری دیدگاه‌ها و تجربه‌هایم و به منظور فراهم کردن فرصتی برای تعامل و همکاری و پیدا کردن دوستان و همراهان جدید و یادگیری از ایشان و زمینه‌سازی برای همکاری‌ها و تجربه‌های جدید است.